(Głosy z sali: Ojej…)

Robert Jaroszewski04 lutego 2013Komentarze (0)

Dzień po tym jak pisałem, kto nam da śmietnik, Wysoka Izba uchwaliła zmianę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprost stanowiąc, że jest to możliwe, jeżeli na mocy uchwały rady gminy, obowiązki te przejmie gmina jako część usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w zamian za uiszczoną przez właściciela opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nie o tym jednak chcę tu pisać, choć można by było, mając na uwadze sytuacje gmin, które to już przetargi na starych zasadach przeprowadziły.

Dziś o głosie z sali obrad, jak został uwieczniony na s. 228, stenogram_32 z posiedzenia Sejmu w dniu 25 stycznia 2013 r.

Przy czym to Ojej… jest moje i wypowiadam je w innej sprawie.

Otóż, tak w poprawce zawartej w druku 1009-A, jak i w druku 1030 będącym przedmiotem procesu legislacyjnego, kuchennymi schodami chciano/chcą nam w Polsce wprowadzić Teckal.

Nie ukrywam jestem „za”, ale dlaczego w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach(?) i dlaczego tylko w odniesieniu do odpadów(?).

Jak już pisałem w komentarzu do jednego z artykułów na tym blogu, materia ta wydaje się konieczna do uregulowania ale w Prawie zamówień publicznych.

Mamy na rynku wiele spółek realizujących zadania własne samorządu i właśnie takim spółkom i tak poddanym czujnemu oku konkurencji, potrzebna jest regulacja pozwalająca w mądry i przejrzysty sposób wykorzystać uroki wyroku w sprawie Teckal.

Ojej…, zatem dlaczego tak przypadkiem, bocznymi drzwiami i jedynie dla odpadów…

Poprawka z druku 1009-A  w głosowaniu nie przeszła.

Czekamy na następne podejście, jak dowodzi druk sejmowy 1030, mamy kilka argumentów „za”.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: