Konflikt interesów i niekaralność – ekspertyza

Maciej Lubiszewski26 czerwca 2021Komentarze (0)

Pandemia sprawiła, że nawiązałem i zacieśniłem współpracę szkoleniową z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego – instytucją rządową (co nie musi podobać się wszystkim), ale dającą mi pełną niezależność.

To ja proponuję tematykę szkoleń i ustalam ich treść. Nie mam żadnych oporów przed skrytykowaniem jakiegoś przepisu nowej ustawy i nigdy nikt z NIST nawet nie próbował wpłynąć na to, co mówię.

Inna sprawa, że w trakcie szkolenia koncentruję się na prawie zamówień publicznych i na kwestiach merytorycznych. Zakładam, że ludzi nie interesują moje poglądy na stan praworządności w naszym kraju i nie zakładam koszulek z tęczą, krzyżem, żołnierzem wyklętym czy też z napisem „Konstytucja, Konstytucja”.

Ta współpraca daje mi więc sporo frajdy, chociaż wiąże się z niemałym nakładem pracy – kosztem mojej aktywności na blogu.

NIST to jednak nie tylko szkolenia, ale także ekspertyzy. Kiedyś już chwaliłem się jedną z nich. Zresztą to od niej zaczęła się moja współpraca z Instytutem.

Tym razem zapraszam do przeczytania ekspertyzy poświęconej regułom składania oświadczeń z art 56 Pzp. Mam nadzieję, że wyjaśni ona wątpliwości i będzie służyć jako „podkładka” wobec zakusów „krwiożerczych” kontrolerów. Można ją pobrać (za darmo, bez podawania danych) ze strony NIST.

Dla wygody podaję link.

Maciej Lubiszewski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: