Uwaga, będzie autopromocja 🙂 – już niedługo, bo 8 maja, na rynku pojawi się podręcznik do prawa zamówień publicznych, którego jestem autorem.
Ukaże się on nakładem Wydawnictwa C.H. Beck, w serii Podręczniki Prawnicze.
Z podręczników Becka korzystałem jako student prawa w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Bardzo lubiłem te książki. Od pewnego czasu chodziła za mną myśl, aby dołączyć do grona Autorów podręczników tej prestiżowej serii.
No i udało się!
Pisząc tę książkę myślałem przede wszystkim o studentach, którym nie jestem w stanie przekazać wszystkich ważnych informacji o udzielaniu zamówień publicznych podczas 15 godzin wykładów. Takie same problemy mają moje koleżanki i koledzy z innych ośrodków akademickich.
Od teraz będziemy skupić się na kwestiach najistotniejszych i najtrudniejszych, a w pozostałym zakresie odeślemy słuchaczy do podręcznika.
Drugą, równie ważną grupą odbiorców są początkujący praktycy, którzy poszukują wygodnego źródła informacji o charakterze podstawowym. Chcieliby dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dany tryb albo na czym polega kwalifikacja podmiotowa wykonawców.
Dla takich osób lektura komentarza do Pzp może być drogą przez mękę. Komentarz jest przeznaczony dla osób poszukujących wyjaśnienia treści konkretnych przepisów. Żeby korzystać z tego rodzaju publikacji, trzeba już coś wiedzieć o zamówieniach.
Jeżeli zatem rozpoczynasz swoją przygodę z zamówieniami publicznymi, póki co nie wiesz o nich nic / prawie nic / niewiele (niepotrzebne skreślić), to rozważ przeczytanie tego podręcznika.
Na blogu umieściliśmy baner kierujący do sklepu Wydawnictwa C.H. Beck.
Odsyła on na stronę, na której prezentowana jest moja książka. Wydawnictwo udostępniło tam spis treści, wprowadzenie oraz – co ważne – fragment podręcznika. To dobry pomysł, ponieważ pozwoli Ci zorientować się, czy książka jest dla Ciebie i czy odpowiada Ci styl, w jakim jest napisana.
–Maciej Lubiszewski–
***
Schemat przetargu
Przygotowując pewną publikację, o której jeszcze będę u pisał, opracowałem schemat przetargu publicznego. Jego celem jest ułatwienie Czytelnikowi połapania się w kolejności czynności podejmowanych w postępowaniu.
Schemat ten wykorzystuję również na szkoleniach, wykładach, ćwiczeniach. Wśród słuchaczy zwykle są osoby rozpoczynające przygodę z zamówieniami publicznymi [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }