Pozaustawowe zamówienia publiczne w otwartym dostępie

Maciej Lubiszewski02 grudnia 2022Komentarze (0)

Myślę, że wielu osobom, które tu zaglądają nie trzeba przedstawiać Pana doktora Ewarysta Kowalczyka – znawcę prawa zamówień publicznych oraz prawa finansów publicznych związanego z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Ewaryst Kowalczyk, Pozaustawowe zamówienia publiczne

W 2021 r. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne wydało książkę Ewarysta pt. Pozaustawowe zamówienia publiczne.

Temat tzw. zamówień regulaminowych spędza sen z powiek wielu praktykom. Jestem przekonany, że książka wyjaśni niejedną wątpliwość i powinna zagościć na półce każdego, kto interesuje się problematyką zakupów publicznych.

Osobiście wolę wydania papierowe, mogę po nich pisać, rysować. Często korzystam też z przyklejanych, wielokolorowych zakładek. Takich konserwatystów jak ja, zachęcam do zakupu tej książki w wersji drukowanej.

Pozostałych, jak również tych, którzy chcieliby zapoznać się z treścią książki jeszcze przed zakupem, zapraszam do pobrania darmowej, pełnej wersji książki. Wystarczy kliknąć w ten link.

Ewaryst Kowalczyk, Pozaustawowe zamówienia publiczne

Podejrzliwych uspokajam: to nie jest żaden trick 🙂 Nikt od Was nie zażąda żadnych danych, lajków, subów itp. Otwarty dostęp w czystej postaci – tak powinna funkcjonować nauka utrzymywana ze środków publicznych.

Miłej i pożytecznej lektury.

Maciej Lubiszewski

***

Dokument rejestrowy w postępowaniu

Zamawiający mają niekiedy wątpliwości, w jaki sposób sprawdzać umocowanie osoby, która podpisała ofertę do reprezentowania wykonawcy.

Takie umocowanie może wynikać z dokumentu rejestrowego lub z pełnomocnictwa. Zajmijmy się tym pierwszym.

Kiedyś w tym celu zamawiający wprowadzali do prowadzonych postępowań podstawę wykluczenia dotyczącą upadłości. Dokumentem, który tę podstawę weryfikował był bowiem odpis lub informacja z KRS/CEIDG [Czytaj dalej…]

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: