Schemat przetargu

Maciej Lubiszewski06 kwietnia 2023Komentarze (0)

Schemat przebiegu postępowania w trybie przetargowym jednoetapowym

Przygotowując pewną publikację, o której jeszcze będę u pisał, opracowałem schemat przetargu publicznego. Jego celem jest ułatwienie Czytelnikowi połapania się w kolejności czynności podejmowanych w postępowaniu.

Schemat ten wykorzystuję również na szkoleniach, wykładach, ćwiczeniach. Wśród słuchaczy zwykle są osoby rozpoczynające przygodę z zamówieniami publicznymi.

Wczoraj wyświetliłem go podczas szkolenia dla NIST i kilkoro uczestników poprosiło mnie, abym udostępnił ten materiał.

Voilà!

grafika przedstawia schemat przetargu publicznego

Od razu chcę uprzedzić krytykę ze strony tych, którzy na zamówieniach zjedli zęby. To nie jest materiał dla was 🙂 Nie znajdziecie w nim nic nowego. Co więcej, pomijam w nim sporo szczegółów. Nie uwzględniam tu unieważnienia postępowania.

Ot, taka zwykła plansza.

Rzut oka wystarczy, aby uzmysłowić sobie, na czym polega ów „uporządkowany ciąg czynności„, o którym mowa w ustawowej definicji postępowania o udzielenie zamówienia.

Maciej Lubiszewski

***

Kiedy publikować kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia?

Uczestnicy szkoleń dość często pytają mnie o moment upublicznienia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.

Jak wiadomo, kwotę tę należy podać na stronie internetowej prowadzonego postępowania najpóźniej przed otwarciem ofert (art. 222 ust. 4 Pzp). W praktyce najczęściej zamawiający robi to na kilka-, kilkanaście minut przed nadejściem terminu otwarcia ofert.

Myślę, że do pewnego stopnia jest to kontynuacja dawnej tradycji, zgodnie z którą [Czytaj dalej…]

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: