Koniec forum na stronie UZP?

Maciej Lubiszewski04 stycznia 2016Komentarze (0)

Pisaliśmy już na naszym blogu o nowej stronie UZP: ja – tu, a Robert – tu. Nie napisaliśmy jednak, że zmiana jest głębsza niż tylko wygląd i układ witryny.

Jak pewnie wiesz, czasem zaglądam sobie na forum poświęcone zamówieniom, które funkcjonuje przy „starej” stronie UZP.

Uważam, że jest to użyteczne narzędzie wymiany doświadczeń, zdobywania często cennych informacji.

Oto na stronie forum znalazła się następująca informacja:

Szanowni Państwo, w związku ze zmiana serwisu informacyjnego, usługi świadczone na dotychczasowej stronie, będą w najbliższym czasie stopniowo wygaszane. Wiąże się z tym również fakt, wstrzymania do momentu odwołania obecnego Forum dyskusyjnego. Informujemy , że z dniem 15 stycznia Forum dyskusyjne zostanie wyłączone.

Pierwsze zdanie jeszcze zrozumiałem, ale pozostałe dwa są już poza moim zasięgiem intelektualnym.

W zdaniu drugim pracownik z UZP napisał o „wstrzymaniu do odwołania” forum, natomiast w zdaniu trzecim jest już mowa o „wyłączeniu” z dniem 15 stycznia.

Nie wiem, co oni tam planują, ale wyłączenie (na stałe) tak popularnego forum jest strzałem w stopę.

Oczywiście nie jest tak, że forum jest idealne. Zdarzają się tam wypowiedzi niemerytoryczne, błędne (choć te często są korygowane przez innych użytkowników) lub niekulturalne.

Ale tę niedoskonałość można naprawić, wprowadzając merytoryczny nadzór pracownika Urzędu Zamówień Publicznych.

Uważam, że zamiast wyłączania (wygaszania? wstrzymywania?) forum, lepszym pomysłem byłoby zamknięcie infolinii, na którą i tak nie można się dodzwonić, a nawet jak to się uda, to nie zawsze dzwoniący uzyska efektywną pomoc.

Dyżurujący tam prawnik jest tylko człowiekiem i czasem nie jest w stanie wyczerpująco odpowiedzieć w ciągu jednej – siłą rzeczy – krótkiej rozmowy. Poza tym taki dyżur musi być wyczerpujący – tam dzwoni cała Polska zamawiająca.

Niech zamiast siedzieć na telefonie, siądzie przy komputerze i śledzi, co się dzieje na forum i interweniuje w razie takiej konieczności.

Choćby i po jakimś czasie. Użytkownicy na pewno wrócą do tematu nawet po kilku dniach, gdy pojawi się tam wpis użytkownika o nazwie „Departament_Prawny_UZP”.

Mam nadzieję, że ktoś na ul. Postępu pójdzie po rozum do głowy i ani nie wyłączy, ani nie wygasi, ani nawet nie wstrzyma działalności forum.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: