Gazeta Prawna o podniesieniu progu

Maciej Lubiszewski18 marca 2015Komentarze (0)

Wczoraj przed południem zadzwonił do mnie Pan Redaktor Sławomir Wikariak z Dziennika Gazety Prawnej z pytaniem, jak oceniam podniesienie progu stosowania ustawy.

Skrajnie negatywnie – odparłem.

Opowiedziałem mu o piśmie, które swego czasu wystosowałem do Posła Szejnfelda i zawartych w nich obawach, o tym, że podniesienie progu wcale nie musi służyć wykonawcom, jak niektórzy argumentowali, o tym, że niektórzy zamawiający w zasadzie „wypadli” z ustawy, ponieważ nie wydają więcej niż 150.000 brutto na jeden zakup.

Powiedziałem też o problemach zamawiających, którzy działając w dobrej wierze ogłaszają swoje podprogowe zamówienia w BZP (jako ogłoszenia nieobowiązkowe), ale okazuje się, że szablon operuje siatką pojęć z PZP.

W konsekwencji muszą więc ogłaszać np. przetarg nieograniczony, muszą udostępniać SIWZ etc.

Pan Redaktor cierpliwie wysłuchał, po czym zechciał niektóre moje twierdzenia opublikować w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej (tj. z 18 marca).

Tekst jest pewnym podsumowaniem pierwszego roku z nowym progiem – ustawa podnosząca tę wartość nosi datę 14.03.2014 r., zaś weszła w życie 16.04.2014 r.

Jeżeli znajdziesz czas i będziesz akurat miał dostęp to tego wydania (np. przez internet) – zerknij.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: