In-house po nowemu

Robert Jaroszewski18 marca 2021Komentarze (0)

W czasach nowego PZP pojawiły się nowe wyjaśnienia UZP dotyczące zamówień in-house. Kto będzie ciekaw, ten odda się lekturze (tu), co i ja uczyniłem. Ładnie nam to wszystko ponazywano i wytłumaczono. Szkoda jednak, że zawężono opracowanie do instytucji bezpośrednio wynikających z ustawy PZP i zabrakło tam wątku dotyczącego administracyjnego/powierzeniowego in-house.

Przypomnę, że chodzi o możliwość powierzania zadań własnych jednostki samorządu terytorialnego podmiotowi pozostającemu poza strukturą jej organów w reżimie ustawy o gospodarce komunalnej. Bardzo mocno upraszczając – dochodzi tu do świadczenia usług z pominięciem PZP.

„Co do zasady” aktualność zachowują relacje opisane w opracowaniu UZP pn. „Współpraca publiczno-publiczna w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych” (tu), nie mniej jednak postęp orzeczniczy w tego typu sprawach, w zbiegu z odejściem starego prawa, jest znakomitą okazją do kompleksowego odświeżenia tematu zamówień udzielanych podmiotom wewnętrznym.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: