Jak kupować komputery?

Maciej Lubiszewski17 czerwca 2020Komentarze (0)

Urząd Zamówień Publicznych udostępnił na swoich stronach I tom „Rekomendacji Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dotyczących zamówień publicznych na systemy informatyczne”. Można je sobie pobrać stąd.

Jeszcze ich nie czytałem. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w najbliższy piątek, bezpośrednio po egazminach dyplomowych (zaczyna się czas obron). Być może znajdę czas na jakąś krótką refleksję po lekturze.

Mam nienajlepsze wspomnienia związane z podobnym dokumentem wydanym przez UZP wiele lat temu – jeszcze za czasów Pana Jacka Sadowego. Błąd merytoryczny (do którego każdy ma prawo) został naprawiony nie poprzez oficjalną erratę, lecz przez ciche podmienienie strony w dokumencie.

Opublikowany dziś tom poświęcono przygotowaniu postępowania na zakup komputerów. Myślę, że powinien go przeczytać każdy, kto zajmuje sie przetargami w swojej jednostce, nawet jeżeli w najbliższym czasie nie jest planowany akurat taki zakup.

Część reguł przygotowania postępowania jest niezależna od przedmiotu zamówienia, więc wiedza zawarta w Rekomendacjach może mieć wymiar uniwersalny.

Miłej lektury.

Maciej Lubiszewski

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: