Pomocnicze działania zakupowe

Maciej Lubiszewski31 marca 2016Komentarze (0)

Termin „pomocnicze działania zakupowe” brzmi strasznie fajnie. Tak światowo, korporacyjnie. Coś jak „interoperacyjność” albo „innowacyjność”…

A najważniejsze, że jest tak tajemniczy, że wiedza o tym, co ten termin oznacza jest niczym karta członkowska jakiegoś elitarnego klubu.

A ja mam tylko parę zadłużonych kart bankowych i kilka kart klubów lojalnościowych 🙂

Pomocnicze działania zakupowe wchodzą w miejsce dotychczasowego „agenta zamawiającego”. Też brzmi tajemniczo, prawda?

Pisząc o agencie mam na myśli możliwość powierzenia przygotowania i/lub przeprowadzenia postępowania własnej jednostce organizacyjnej lub osobie trzeciej (art 15 ust 2 PZP).

Projekt rozszerza tę konstrukcję.

Pomocnicze działania zakupowe mają polegać nie tylko na przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowań (czyli jak dotąd), ale także na wsparciu merytorycznym (doradztwo dotyczące przeprowadzania lub planowania) oraz wsparciu technicznym (udostępnienie infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia postępowania).

Reszta zostanie po staremu (chociaż będę musiał przyjrzeć się kwestii odpowiedzialności zamawiającego i „pomocnika”).

Chyba nie taki diabeł straszny…

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: