Procenty

Robert Jaroszewski11 sierpnia 20142 komentarze

Rada Ministrów przyjęła sprawozdanie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o funkcjonowaniu systemu zamówień publicznych w 2013 r.

Omówmy to, co wielu lubi najbardziej – procenty i to, co prawnicy lubią najbardziej – odwołania.

Liczba odwołań stanęła od lat w miejscu i ukształtowała się na poziomie 3.000 rocznie.

W 2013 r. wniesiono 3.044 odwołania (dane ze strony 37), z czego rozpatrzono … 3.055 (dane ze strony 71).

Osób idących z duchem czasu jest 16 %, gdyż tyle wszystkich odwołań stanowiły odwołania wniesione w formie elektronicznej.

44 % odwołań dotyczyło usług.

Odrzuconych i zwróconych było 12 %.

W 15 % procentach spraw zamawiający przestraszył się wykonawcy i uwzględnił zarzuty odwołania.

W 32 % spraw KIO orzekała na „nie” a w 24 % spraw na „tak”.

Wpłynęło 70 wniosków o uchylenie zakazu zawarcia umowy, co oznacza, że zamawiający nie dostrzegają użyteczności tego rozwiązania.

Wniesiono do Sądów Okręgowych 143 skargi na orzeczenia KIO a do 16 sądów nie wpłynęła żadna skarga na orzeczenie KIO.

Z faktami się nie dyskutuje, ale można wyciągnąć wnioski. Będziemy pisać o odwołaniach i skargach. Tych pierwszych zbyt dużo zwrócono i odrzucono, tych drugich zaś zaskakująco mało wniesiono no chyba, że KIO naprawdę wie wszystko.

 

 

 

 

 

 

 

 

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

http://1-opony.com/ 11 września, 2014 o 19:46

Nie rozumiem dlaczego nie składa się odowłań drogą elektroniczną, zwłaszcza dziwi mnie to, że włąsnie kancelarie nie robią tego zdalnie…

Odpowiedz

Robert Jaroszewski 12 września, 2014 o 21:16

Pewnie przez fakt, że odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Nie każdy go ma…

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: