Projekt noweli PZP

Maciej Lubiszewski20 stycznia 20162 komentarze

Jestem w Sopocie na kilkudniowych (niestety) feriach. Na dłuższe i dalsze eskapady nie starczyło czasu – tak to bywa, gdy ferie w oświacie nie pokrywają się z feriami w szkolnictwie wyższym.

Mimo to, mam baczenie na to co się dzieje w sprawie nowelizacji.

I oto jest!

Na stronie BIPu UZP opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy (wiadomo której).

Pewnie chciałbyś tu przeczytać jakąś relację/streszczenie/omówienie…

Póki co… zapomnij.

Raz, że rodzina rzecz święta.

Dwa, że lektura 105 stron ustawy nowelizacyjnej trochę czasu zajmuje.

Ale trafiłem na jedną bombę.

W punkcie 130 (str. 96) znalazł się projekt rozszerzenia katalogu podstaw do wniesienia odwołania w postępowaniach krajowych.

Do tego, co już jest projektodawca chce dodać: opis przedmiotu zamówienia, wybór oferty najkorzystniejszej i unieważnienie postępowania.

Jak dobrze pójdzie, moje marzenie się spełni…

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

M. S. 3 lutego, 2016 o 09:24

W ramach wyrywkowej analizy bombą jest też przyrównanie art. 5d (nowego) „(…) zamawiający może udzielić odrębnych zamówień na poszczególne części, stosując przepisy właściwe do udzielenia zamówień w ramach każdej z tych części” do 6a (starego) „w przypadku zamówień udzielanych w częściach, do udzielenia zamówienia na daną część zamawiający może stosować przepisy właściwe dla wartości tej części zamówienia (…)”.

Odpowiedz

Maciej Lubiszewski 3 lutego, 2016 o 11:24

Dziękuję za tę ważną uwagę. Jeżeli dobrze to odczytuję to z PZP wylatuje cała, złożona problematyka niedozwolonego podziału zamówienia na części.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: