Przechwałki

Maciej Lubiszewski28 października 2021Komentarze (0)

Robert był łaskaw napisać o mojej aktywności „literackiej”. To prawda, całkiem niedawno Wolters Kluwer opublikował sążniste dzieło poświęcone nowej ustawie. Jest to monografia wielostronicowa oraz wieloautorska. Napisałem rozdział poświęcony aspektom społecznym w Pzp. Książkę (ale także spis treści i jakiś fragmencik) można znaleźć m.in. tu.

Dwa lata temu Dziekan mojego Wydziału zaproponował mi zmianę katedry. To był już czas, w którym zacząłem publikować teksty o zamówieniach publicznych i propozycja w istocie dotyczyła całkowitego przeorientowania swoich zainteresowań i aktywności naukowo-dydaktycznej na grunt prawa gospodarczego publicznego.

Skorzystałem z tej oferty.

Od początku 2020 r. jestem pracownikiem Katedry Prawa Gospodarczego i Prawa Handlowego. Do końca roku akademickiego 2019/2020 zakończyłem wszystkie projekty związane w poprzednią katedrą (zajęcia, seminaria, koło naukowe i jeden artykuł naukowy). Od października 2020 skupiam się na zamówieniach publicznych. Mam dzięki temu znacznie mniejsze obciążenie dydaktyczne (o ok. 400 godzin rocznie!).

Oczywiście cały czas kieruję Studiami podyplomowymi w zakresie PZP. W tym roku ruszamy z XX edycją!!! Rekrutację zamykamy ostatecznie jutro (29.X.) o godz.12:00.

Ograniczyłem działalność pozauniwersytecką w zasadzie do szkoleń prowadzonych dla Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Niekiedy napiszę jakąś opinię prawną dla pokrzywdzonego (przez kontrolera) zamawiającego albo pokrzywdzonego (przez zamawiającego) wykonawcy.

Szczególne były tegoroczne wakacje (i kawałek października). Zaproponowano mi udział w komisji kwalifikacyjnej w postępowaniu dla kandydatów na członków KIO. Zgodziłem się z wielką radością. Było to wspaniałe doświadczenie, prace przebiegały bardzo sprawnie. Atmosfera była znakomita. Mam nadzieję, że wybrane osoby odnajdą się w nowej roli z korzyścią dla siebie i dla systemu zamówień publicznych.

Nawet na blogu pojawiam się rzadko.

Efektem jest za to rosnąca liczba publikacji i solidna porcja czasu na życie prywatne.

Nie zarabiam góry pieniędzy, ale jestem szczęśliwym człowiekiem. Poukładanie spraw zawodowych bardzo mi w tym pomogło.

Aktualne pracuję nad książką, o której napisaniu marzyłem od paru lat. Nie zdradzę szczegółów teraz, ale mam nadzieję, że wiosną lub latem 2021 r. będę mógł zapowiedzieć jej ukazanie się na rynku.

Być może niedługo będę mógł napisać tu o ciekawym projekcie, do którego zostałem zaproszony przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w zamówieniach publicznych.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Maciej Lubiszewski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: