Regulamin udzielania zamówień pon. 30.000 EURO

Maciej Lubiszewski28 grudnia 2015Komentarze (0)

Kiedyś chyba już utyskiwałem na blogu, że mimo upoważnienia ustawowego (sądzę nawet, że ustawodawca sformułował wręcz nakaz) Prezes UZP nie opracował kompletu wzorcowej dokumentacji, z której mogliby korzystać zamawiający.

Owszem, zdarzył się wzór umowy na roboty liniowe (czy jakoś tak 🙂 ).

O ile mnie pamięć nie zawodzi, również wzorcowy regulamin dialogu technicznego można wygrzebać na stronie UZP.

Ale nie dostrzegłem jakiejś szczególnej determinacji w opracowywaniu np. wzorcowych SIWZ, wzorów umów, wzorów zawiadomień, etc.

A szkoda, ponieważ za pomocą tych stosunkowo prostych zabiegów można było ujednolicać standardy i upowszechniać prawidłowe praktyki.

Oto dziś Pełniący Obowiązki udostępnił wzorcowy Regulamin udzielania zamówień o wartości do 30.000 EURO, czyli tzw. zamówień podprogowych (choć w ustawie progów jest kilka i ta nazwa może być niekiedy myląca).

Regulamin przeczytałem.

Zalety: jest krótki i prosty. Poza tym jednoznacznie dopuszcza stosowanie kryteriów odnoszących się do właściwości wykonawców (w końcu „ustawy nie stosuje się”). Urząd via Regulamin autoryzował też użycie rozwiązań prospołecznych w zamówieniach podprogowych, na co wprawdzie pozwala ustawa, ale przecież „ustawy nie stosuje się” 🙂

Wady: w zasadzie jest to „michałek„, ale brakuje mi przesłanek odrzucenia oferty. Przynajmniej tej podstawowej – oferta jest niezgodna z opisem przedmiotu zamówienia.

Szkoda, że na ten czterostronicowy dokument trzeba było czekać tyle lat…

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: