Starocie w przetargu kupię

Robert Jaroszewski15 maja 20142 komentarze

Podczas niedawanej rozmowy z zamawiającym odkryłem, że wciąż dziwi zamawiających fakt, że można w przetargu kupić rzeczy używane. Przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia nie muszą być rzeczy nowe. I tu kij ma dwa końce, bo nieświadomemu zamawiającemu może być zaoferowany towar używany albo zamawiający wręcz pisze w SIWZ, np. widząc swój mizerny budżet, że dostawa nie musi obejmować rzeczy nowych. Zamawiający winien jednak zadbać o środki, pozwalające zweryfikować przydatność rzeczy używanej do umówionego użytku, odpowiednio sformułowane postanowienia umowy są najlepszą ku temu okazją.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Maciej Lubiszewski 16 maja, 2014 o 17:01

Pamiętam, jak pewien Park Narodowy kupował terenówkę – o ile mnie pamięć nie myli – właśnie używaną. Robili to całkowicie świadomie. Poza tym byli tak biedni, że wpisali do SIWZ, że zapłacą jedynie 60% ceny, a resztę rozliczą w formie reklam umieszczanych w wydawanym przez siebie czasopiśmie. Taka forma zapłaty, choć nietypowa, jest dopuszczalna. Inna sprawa, że okazała się niezbyt atrakcyjna… nie złożono żadnej oferty.

Odpowiedz

Robert Jaroszewski 17 maja, 2014 o 10:10

Zamawiający chciał kupić antyki, albo coś co miało przypominać antyki, budżet był wystarczający, antyki kosztują…

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: