Wyjaśnienia UZP do art 22 ust 5 PZP. Czytam i komentuję…

Maciej Lubiszewski15 marca 20133 komentarze

Sprowokowany przez Roberta postanowiłem umieścić pierwszy wpis odnoszący się do treści wyjaśnień UZP dotyczących art 22 ust 5 PZP.

Właśnie to czytam, więc komentarz jest „gorący„.

Trzy uwagi:

Po pierwsze. Widać jest problem z wprowadzonym właśnie przepisem, skoro UZP poświęca mu 18 stron WYJAŚNIEŃ.

Po drugie. Bibliografia (w przypisach) jest imponująca! Wychodzi  na to, że w Polsce o zamówieniach publicznych pisze tylko J. Sadowy. Pewnie piszą i inni, ale mądry może być tylko jeden!

Po trzecie. UZP pisze: „Brak jednoznacznego wskazania w ustawie Pzp celu, jakiemu mają służyć warunki (…) mógł powodować sytuacje, w których zamawiający traktowali etap oceny podmiotowej wykonawcy wyłącznie jako formalny wymóg procedury udzielania zamówienia, nie wiążąc z nim bezpośrednich konsekwencji dla etapu realizacji zamówienia.” To teraz z pewnością będzie inaczej, Panie Prezesie!

Z życzeniami sukcesów w branży legislacyjnej

Maciej Lubiszewski

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Magda 18 marca, 2013 o 21:06

Czy mogę prosić o link do w/w wyjaśnień Prezesa UZP. Nie mogę znaleźć na stronie Urzędu…
Z góry dziękuję

Odpowiedz

Magda 18 marca, 2013 o 21:53

Znalazłam 🙂
Nie ma w „Opiniach prawnych”. Jest w „Aktualnościach”

Odpowiedz

Robert 22 marca, 2013 o 12:26

Ja Pana Prezesa to zapamiętałem najbardziej za kamień milowy doktryny polegania w postaci stwierdzenia, że „wiedza i doświadczenie stanowią składniki przedsiębiorstwa, które nie mogą być przedmiotem obrotu w oderwaniu od zorganizowanego kompleksu majątkowego” (J. Sadowy, Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu oceny spełniania warunków oraz dokumenty potwierdzające ich spełnianie, Informator UZP Nr 1, 2010 r., s. 20).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: