Zbyt niski warunek udziału w postępowaniu

Maciej Lubiszewski21 czerwca 20192 komentarze

Dziś kurier przywiózł mi egzemplarz autorski kwartalnika „Prawo zamówień publicznych” (nr 1/2019). Znajduje się w nim m.in. mój artykuł pt. Odpowiedzialność zamawiającego za udzielenie zamówienia publicznego wykonawcy niezdolnemu do jego wykonania.

W tekście stawiam m.in. następującą tezę: sytuacja, w której wykonanie zamówienia wymaga od wykonawcy określonych zdolności zobowiązuje zamawiającego do określenia stosownych warunków udziału w postępowaniu.

W konsekwencji, zaniechanie postawienia warunku może niekiedy rodzić odpowiedzialność zamawiającego.

W jakich okolicznościach? Jak zminimalizować takie ryzyko? O tym (i o paru innych sprawach) w tekście.

„Kwartalnik” jest dostępny w Księgarni Wydawnictwa Beck – link jest tu.

A ponieważ dostałem dwa egzemplarze tego zacnego pisma, jeden chętnie odstąpię. Wystarczy post wyrażający chęć otrzymania Kwartalnika pod tym wpisem – kto pierwszy, ten lepszy. Koszt wysyłki do Paczkomatu InPost biorę na siebie.

Jutro jadę do Krakowa na poniedziałkową konferencję poświęconą elektronizacji ZP. Będę tam mówił o negocjacjach elektronicznych (temat niszowy, więc ciekawy z mojego punktu widzenia). Po powrocie odezwę się do Laureata/Laureatki i ustalimy szczegóły wysyłki.

Maciej Lubiszewski

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Maciej Gnela 21 czerwca, 2019 o 19:59

Dej egzemplarz. Zostaw u Pani Małgosi Wach. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w Olsztynie na jesieni

Odpowiedz

Maciej Lubiszewski 21 czerwca, 2019 o 21:27

Maćku, byłeś bezwzględny dla konkurencji. OK. Pakuję i zabieram do Krakowa. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: