Ankieta

Maciej Lubiszewski20 sierpnia 20156 komentarzy

Króciutko.

UZP na swojej stronie umieścił ankietę dotyczącą podwykonawców i podmiotów trzecich w zamówieniach publicznych.

Zachęcam do wypełnienia. Wystarczy kliknąć tu.

PS. Pytanie nr 3 można zgłosić Radzie Języka Polskiego – oni ostatnio wzięli się za zwalczanie takich kwiatków.

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jakub 20 sierpnia, 2015 o 12:38

Rzeczywiście, genialna ankieta.
„Czy Zamawiający udzielał w roku 2014 zamówień wykonawcom (zawierał umowy z wykonawcami), którzy wykazywali spełnienie warunków udziału w postępowaniu powołując się na zasoby podmiotów trzecich?”
Jeśli tak, to ile?

…a skąd mam do cholery wiedzieć ile? 😀 Zamawiający z którym współpracuje rocznie ogłasza jakieś 60-70 przetargów publicznych. Mam policzyć?

Zupełnie bezsensowne i niepraktycznie postawione pytania, które zniechęcają do uzupełnienia ankiety.
Ostatecznie UZP pewnie stwierdzi, że skoro nikt jej nie wypełnił to problem nie występuje.

Odpowiedz

Maciej Lubiszewski 20 sierpnia, 2015 o 12:48

W tym pytaniu nie widzę „jeśli tak, to ile?”. Ja bym więc nie liczył :).

Odpowiedz

Jakub 20 sierpnia, 2015 o 13:00

Jeśli w odpowiedzi zaznaczy się, że „tak udzielał” to pojawi się pytanie „ile”. Na takie pytanie może odpowiedzieć sam Zamawiający, ale pytanie o to Wykonawców jest bez sensu.
No chyba że ta ankieta jest dla Zamawiających, ale w ich interesie niespecjalnie jest odpowiadanie na pytania o protesty Wykonawców i ich liczbę (ponownie pytanie o liczbę protestów).

Odpowiedz

Maciej Lubiszewski 20 sierpnia, 2015 o 13:12

A jeśli tak, to przepraszam. Nie jestem zamawiającym, więc nie wypełniałem ankiety i nie wiedziałem, że tam się coś jeszcze rozwija.

No to faktycznie zawracanie głowy.

Broniąc trochę Urzędu, zwrócę uwagę, że UZP napisał: „W przypadku braku wiedzy na temat któregoś z pytań prosimy pozostawić je bez odpowiedzi”.

Proponuję machnąć ankietę w wolniejszej chwili (dla relaksu) w oparciu o to, co siedzi aktualnie w głowie. Mało kto ma czas, by przeglądać papiery 70 przetargów z ubiegłego roku 🙂

Odpowiedz

Agata 27 sierpnia, 2015 o 11:09

Mnie, po wypełnieniu wyświetliła się strona zawierająca wyszczególnienie jakichś niezrozumiałych znaczków i „errorów” – finalnie ankieta nie dała się wysłać. Więc może chodziło, by nie było uwag w tym zakresie?

Odpowiedz

Maciej Lubiszewski 27 sierpnia, 2015 o 11:18

Chyba zaraz podszyję się pod zamawiającego i sprawdzę to empirycznie 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: