Bezwzględna ta nieważność

Robert Jaroszewski05 października 2015Komentarze (0)

Poczytałem o historii stojącej u podstaw wyroku, jaki opisuje na swoich stronach UZP i pomyślałem sobie o jednym.

Dobrodziejstwem okazało się wprowadzenie na mocy noweli z 2 grudnia 2009 r. instytucji nieważności względnej, czyli wzruszalności, ograniczonej terminem na wniesienie powództwa w art. 144a PZP, w miejsce wcześniej obowiązującej nieważności bezwzględnej.

W opisywanym na łamach UZP stanie, pozew Prezesa został wniesiony 30 grudnia 2014 r., zaś umowa której nieważności stwierdzenia domagał się Prezes, została zawarta 7 stycznia 2009 r.

Wyrok (nieprawomocny) zapadł 10 lipca 2015 r.

6 letni okres niepewności prawnej, przy wartości przedmiotu sporu w wysokości 4.026.749 zł …

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: