Błędy w tabeli formularza ofertowego

Maciej Lubiszewski15 kwietnia 2022Komentarze (0)

Stan faktyczny opisany przez uczestnika szkolenia był dość specyficzny, więc nie chcę go tu przytaczać w całości.

Istota problemu sprowadza się do niewłaściwego opisania oferowanego produktu w formularzu ofertowym. Zamiast marki urządzenia wykonawca podał swoją firmę. Zamiast modelu – wpisano ciąg cyfr. Zamiast podania parametrów sprzętu – znowu firma wykonawcy.

Zamawiający próbował ustalić parametru po symbolu urządzenia (ciąg cyfr), ale nie był w stanie tego zrobić.

Pytanie, co z tym fantem zrobić: odrzucić od razu czy może najpierw wystąpić o wyjaśnienia.

Kluczowe jest to, że wykonawca nie podał żadnych danych umożliwiających zidentyfikowanie oferowanego urządzenia. Moim zdaniem, tu nie ma co wyjaśniać, ponieważ wyjaśnienia de facto stanowiłyby treść oferty.

A to jest przecież niedozwolone.

Uważam, że oferta nadaje się jedynie do odrzucenia.

Wymagajmy od wykonawców dochowania należytej staranności (profesjonalizmu). Wypełnienie formularza ofertowego właściwymi danymi to w końcu nie rocket science.

Maciej Lubiszewski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: