Dostęp do prawniczych baz danych

Maciej Lubiszewski27 września 2020Komentarze (1)

 

Jedną z zalet udziału w Studiach podyplomowych w zakresie prawa zamówień publicznych jest dostęp do wiodących prawniczych baz danych.

I nie chodzi o to, że Lex czy Legalis umożliwiają znalezienie aktu prawnego i orzecznictwa (w tym KIO) do wybranego przepisu. To oczywiście istotna funkcja tych baz.

O wiele częściej korzystam z dostępu do literatury fachowej. W Lexie mogę zapoznać się z książkami i artykułami naukowymi opublikowanymi przez Wolters Kluwer. Legalis to system wydawnictwa C.H. Beck.

Zamiast co roku wydawać masę pieniędzy na zaktualizowane komentarze, prenumeratę czasopism i najnowsze książki, mam to wszystko w komputerze. 

Do tego ze zdalnym dostępem (z domu, z pracy, z biblioteki).

Taki sam dostęp uzyskują Słuchacze studiów podyplomowych.

Maciej Lubiszewski

 

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Filip 19 października, 2020 o 17:38

To ogromna korzyść, ponieważ te informacje, które są dostępne w sieci na stronach prowadzonych przez różne instytucje czy nawet osoby prywatne, mimo swojego zróżnicowania nie mogą się one równać z internetowymi bazami danych, w których celowo i w sposób uporządkowany gromadzi się informacje.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: