Kryterium dotyczące właściwości podmiotowych

Maciej Lubiszewski13 kwietnia 2022Komentarze (0)

Przed chwilą zakończyłem szkolenie. Jak zwykle rozgadałem się i nie zdążyłem odpowiedzieć na pytania, które zadano mi na czacie.

Czy dopuszczalne jest stosowanie takiego kryterium oceny ofert: liczba zaprojektowanych instalacji fotowoltaicznych, które zostały odebrane bez uwag, o mocy do 6,5 kWp – 40%

  • za 1 zaprojektowaną instalację – 0%
  • za 2 zaprojektowane instalację – 10%
  • za 3 zaprojektowane instalację – 20%
  • za 4 zaprojektowane instalację – 30%
  • za 5 i więcej zaprojektowanych instalacji – 40%

Moim zdaniem to kryterium odnosi się do właściwości wykonawcy, a dokładnie – do jego doświadczenia. Wobec tego, kryterium takie jest niezgodne z art. 241 ust. 3 Pzp.

Pasuje za to jak ulał do warunku udziału w postępowaniu (warunek doświadczenia: wymaganie wykonania – powiedzmy – min. 3 instalacji). Należy przy tym pamiętać, że warunek udziału w postępowaniu nie może być punktowany z wyjątkiem rzadko stosowanych kryteriów selekcji.

Wkrótce umieszczę tu odpowiedzi na kolejne pytania.

Maciej Lubiszewski-

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: