Kwalifikacja podmiotowa wykonawcy w wolnej ręce

Maciej Lubiszewski04 lipca 2023Komentarze (0)

Tyle się u mnie dzieje, że nawet nie zauważyłem, że ponad dwa tygodnie temu ukazał się mój artykuł pt. Kwalifikacja podmiotowa wykonawcy przy udzielaniu zamówienia publicznego z wolnej ręki.

Tekst znalazł się w najnowszym numerze czasopisma naukowego wydawanego przez Uniwersytet Warszawski „Studia Iuridica”. Czasopismo jest – co tu ukrywać – prestiżowe, o czym świadczy liczba punktów ministerialnych (100).

Punktoza jest ważna dla akademików – z tego nas rozliczają nasi przełożeni (Dziekan, Rektor)

Kwalifikacja podmiotowa wykonawcy w wolnej ręce

Kwalifikacja podmiotowa wykonawcy w wolnej ręce – mój artykuł w otwartym dostępie

Dla Czytelników ważniejsze jest to, że czasopismo jest wydawane w otwartym dostępie.

To oznacza, że każdy może wejść na tę stronę, przejrzeć spis treści i za prawdziwą darmochę ściągnąć pełne wersje artykułów. 

Myślę, że jeszcze ważniejsze jest to, że tematyka mojego artykułu dotyczy problematyki nieco niszowej, aczkolwiek ważnej dla praktyków. Przy zamówieniu z wolnej ręki skupiamy się na przesłankach zastosowania tego trybu, przez co niekiedy tracimy z oczy pewne kwestie proceduralne.

Owszem, coraz więcej osób wie, że jest to tryb negocjacyjny, więc nie ma w nim tego, co typowe dla trybów przetargowych (SWZ i oferta), ale co z kwalifikacją podmiotową?

O tym właśnie piszę, a raczej pisałem, bo tekst powstał latem ubiegłego roku! Musiał swoje odczekać w kolejce. Ta zaś jest tak długa, jak długa jest lista naukowców chętnych na „setkę”.

Przyznam, że dziś wieczorkiem sam go przeczytam, aby odświeżyć sobie pamięć.

Artykuł do ściągnięcia tu. Przypominam, żadnych płatności, żadnych danych – czysty Open Access.

Zapraszam do lektury.

Maciej Lubiszewski

Photo by Kaitlyn Baker on Unsplash

***

Uzasadnienie zmiany umowy w aneksie

Dziś otrzymałem e-mail następującej treści:

„Dzień dobry Panie Macieju, proszę o pomoc. Musimy aneksować umowę na roboty budowlane na podstawie art 455 ust. 1 pkt 4 Pzp. Czy w aneksie musimy napisać uzasadnienie tej zmiany? Czy powołanie na artykuł ustawy w zupełności wystarczy?” [Czytaj dalej…]

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: