Lista sankcyjna a wykluczenie z postępowania

Maciej Lubiszewski28 kwietnia 2022Komentarze (0)

Wczoraj prowadziłem szkolenie organizowane przez Urząd Zamówień Publicznych. Sporo pytań dotyczyło ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

Zwłaszcza jej art. 7, który nakazuje wykluczyć z postępowania podmioty wymienione w wykazach z rozporządzenia 765/2006, rozporządzenia 269/2014 oraz podmioty wpisane na listę MSWiA.

Jak to sprawdzać?

Od kiedy wykluczać?

Co z postępowaniami wszczętymi przed wejściem w życie ustawy?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w prezentacji, którą przed chwilą opracowałem.

lista sankcyjna a PZP

Mam nadzieję, że jej treść choć trochę rozjaśni wątpliwości.

Maciej Lubiszewski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: