Nowelizacja nowelizacji

Maciej Lubiszewski15 czerwca 2018Komentarze (0)

Kilkanaście minut temu system RCL uprzejmie poinformował o nowym projekcie nowelizacji Prawa zamówień publicznych.

Po kilku kliknięciach dotarłem do projektu.

Okazuje się, że zmiany dotyczą nie tylko samej PZP, ale także nowelizacji PZP z 2016 r. Mamy więc nowelizację nowelizacji – zjawisko znane polskiej legislacji, ale jednak stosunkowo rzadkie i stąd warte odnotowania.

Autorzy projektu napisali tak: „Projektowane zmiany przewidują zatem przesunięcie, z dnia 18 października 2018 r. na dzień 1 stycznia 2020 r., obowiązku prowadzenia w tych postępowaniach komunikacji zamawiającego z wykonawcami wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. do czasu pełnego wdrożenia modelu docelowego zakładającego istnienie centralnej Platformy e-Zamówień, z którą zintegrowane będą Portale e-Usług.”

Poza tym z definicji środków komunikacji elektronicznej ma wylecieć faks.

Wymóg kwalifikowanego podpisu ma dotyczyć nie wszystkich oświadczeń, a jedynie oświadczeń wstępnych.

Wreszcie nowela ma wprowadzić przepisy proceduralne regulujące sytuację, gdy zamawiający odstępuje od wymogu sporządzenia oferty w formie elektronicznej.

Jakież to polskie!

Tyle lat było na wdrożenie elektronizacji. Okres „bezkrólewia” w UZP, ale też przebieg postępowania na e-zamówienia sprawiły, że teraz trzeba ratować się protezami.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: