Otwarta nauka o zamówieniach publicznych

Maciej Lubiszewski02 listopada 2021Komentarze (0)

Idea otwartego dostępu do dorobku nauki jest coraz powszechniejsza. I słusznie – płacimy podatki, z których finansowana jest m.in. nauka, więc powinniśmy mieć dostęp do efektów pracy naukowców.

Wiele uczelni udostępnia swoje periodyki naukowe w trybie open access. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło „platforma czasopism i dodać nazwę albo skrót uczelni.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce wdrożył taką platformę. Można na niej znaleźć czasopismo Wydziału Prawa i Administracji UWM – Studia Prawnoustrojowe.

 Ostatni numer ukazał się miesiąc temu. Znalazł się w nim m.in. mój tekst pt. Zaległość podatkowa jako podstawa wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Oparłem go na nowej ustawie, aktualizując tym samym swój artykuł z Finansów Komunalnych z lata 2018 roku.

W przeciwieństwie do Finansów Komunalnych artykuł ze Studiów Prawnoustrojowych jest dostępny za darmo, nawet bez konieczności zakładania konta na platformie. Wystarczy kliknąć w ten link.

Warto jednak przejrzeć cały spis treści, ponieważ znalazły się w nim jeszcze dwa artykuły bezpośrednio związane z zamówieniami publicznymi autorstwa Michała Kani i Ewarysta Kowalczyka. Plus parę innych, w które warto zajrzeć.

Dobrej lektury.

-Maciej Lubiszewski-

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: