Podręcznik do prawa zamówień publicznych

Maciej Lubiszewski25 kwietnia 2023Komentarze (0)

Uwaga, będzie autopromocja 🙂 – już niedługo, bo 8 maja, na rynku pojawi się podręcznik do prawa zamówień publicznych, którego jestem autorem.

Ukaże się on nakładem Wydawnictwa C.H. Beck, w serii Podręczniki Prawnicze.

Podręcznik do prawa zamówień publicznych, Maciej Lubiszewski

Z podręczników Becka korzystałem jako student prawa w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Bardzo lubiłem te książki. Od pewnego czasu chodziła za mną myśl, aby dołączyć do grona Autorów podręczników tej prestiżowej serii.

No i udało się!

Pisząc tę książkę myślałem przede wszystkim o studentach, którym nie jestem w stanie przekazać wszystkich ważnych informacji o udzielaniu zamówień publicznych podczas 15 godzin wykładów. Takie same problemy mają moje koleżanki i koledzy z innych ośrodków akademickich.

Od teraz będziemy skupić się na kwestiach najistotniejszych i najtrudniejszych, a w pozostałym zakresie odeślemy słuchaczy do podręcznika.

Drugą, równie ważną grupą odbiorców są początkujący praktycy, którzy poszukują wygodnego źródła informacji o charakterze podstawowym. Chcieliby dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dany tryb albo na czym polega kwalifikacja podmiotowa wykonawców.

Dla takich osób lektura komentarza do Pzp może być drogą przez mękę. Komentarz jest przeznaczony dla osób poszukujących wyjaśnienia treści konkretnych przepisów. Żeby korzystać z tego rodzaju publikacji, trzeba już coś wiedzieć o zamówieniach.

Jeżeli zatem rozpoczynasz swoją przygodę z zamówieniami publicznymi, póki co nie wiesz o nich nic / prawie nic / niewiele (niepotrzebne skreślić), to rozważ przeczytanie tego podręcznika.

Na blogu umieściliśmy baner kierujący do sklepu Wydawnictwa C.H. Beck.

Odsyła on na stronę, na której prezentowana jest moja książka. Wydawnictwo udostępniło tam spis treści, wprowadzenie oraz – co ważne – fragment podręcznika. To dobry pomysł, ponieważ pozwoli Ci zorientować się, czy książka jest dla Ciebie i czy odpowiada Ci styl, w jakim jest napisana.

Maciej Lubiszewski

***

Schemat przetargu

Przygotowując pewną publikację, o której jeszcze będę u pisał, opracowałem schemat przetargu publicznego. Jego celem jest ułatwienie Czytelnikowi połapania się w kolejności czynności podejmowanych w postępowaniu.

Schemat ten wykorzystuję również na szkoleniach, wykładach, ćwiczeniach. Wśród słuchaczy zwykle są osoby rozpoczynające przygodę z zamówieniami publicznymi [Czytaj dalej…]

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: