Schemat przebiegu postępowania w trybie przetargowym jednoetapowym
Przygotowując pewną publikację, o której jeszcze będę u pisał, opracowałem schemat przetargu publicznego. Jego celem jest ułatwienie Czytelnikowi połapania się w kolejności czynności podejmowanych w postępowaniu.
Schemat ten wykorzystuję również na szkoleniach, wykładach, ćwiczeniach. Wśród słuchaczy zwykle są osoby rozpoczynające przygodę z zamówieniami publicznymi.
Wczoraj wyświetliłem go podczas szkolenia dla NIST i kilkoro uczestników poprosiło mnie, abym udostępnił ten materiał.
Voilà!
Od razu chcę uprzedzić krytykę ze strony tych, którzy na zamówieniach zjedli zęby. To nie jest materiał dla was 🙂 Nie znajdziecie w nim nic nowego. Co więcej, pomijam w nim sporo szczegółów. Nie uwzględniam tu unieważnienia postępowania.
Ot, taka zwykła plansza.
Rzut oka wystarczy, aby uzmysłowić sobie, na czym polega ów „uporządkowany ciąg czynności„, o którym mowa w ustawowej definicji postępowania o udzielenie zamówienia.
–Maciej Lubiszewski–
***
Kiedy publikować kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia?
Uczestnicy szkoleń dość często pytają mnie o moment upublicznienia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
Jak wiadomo, kwotę tę należy podać na stronie internetowej prowadzonego postępowania najpóźniej przed otwarciem ofert (art. 222 ust. 4 Pzp). W praktyce najczęściej zamawiający robi to na kilka-, kilkanaście minut przed nadejściem terminu otwarcia ofert.
Myślę, że do pewnego stopnia jest to kontynuacja dawnej tradycji, zgodnie z którą [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }