Polemika na łamach DGP

Maciej Lubiszewski29 lutego 2016Komentarze (0)

Jakiś czas temu w Dzienniku Gazecie Prawnej (DGP) ukazał się artykuł eksperta BCC ds. zamówień publicznych poświęcony nowelizacji PZP.

Autor uznał, że największą wadą ustawy jest „wybór oferenta na podstawie kryterium najniższej ceny” i że tę wadę trzeba usunąć przy okazji przygotowywanej zmiany prawa.

Jeżeli znasz moje w tej kwestii poglądy, to słusznie się domyślasz, że krew mnie zalała i ręce mi opadły.

Dziś (29.02.2016 r.) DGP opublikował moją polemikę w tą i innymi tezami eksperta.

Tytuł (Nowe przepisy nie uleczą zamówień publicznych) pochodzi od redakcji i nie do końca odpowiada treści. Precyzyjniej byłoby napisać „Nowe przepisy nie uleczą wszystkich bolączek zamówień publicznych”.

Ale nie tytuł się liczy a zawartość.

Zdjęcie też sprzed kilku… kilogramów, chociaż wysłałem świeższe.

Ale to przecież nie konkurs piękności.

Chochlik skubnął dwa słowa ze zdania „A zamawiający jest skrupulatny w tropieniu rażąco niskiej ceny, nie widząc w tym interesu oraz obawiając się odwołania w przypadku odrzucenia oferty„. Powinno być „…nie jest zbyt skrupulatny…”

Uważny Czytelnik z pewnością sobie tę partykułę dopowie.

Zapraszam do lektury.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: