Połowiczne odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej

Maciej Lubiszewski30 kwietnia 2019Komentarze (0)

Jeżeli jesteś wykonawcą i zostałeś wykluczony z postępowania, to ten wpis jest dla Ciebie.

Zamawiający wykluczając Cię z postępowania i odrzucając Twoją ofertę jest zobowiązany podać uzasadnienie prawne i faktyczne swojej decyzji. Niejednokrotnie zdarza się, że zamawiający wskazuje kilka podstaw prawnych, skrupulatnie wyliczając Twoje „grzechy”.

Masz prawo nie zgodzić się z decyzją zamawiającego. Możesz ją zaskarżyć do Krajowej Izby Odwoławczej. Pamiętaj jednak, abyś zaskarżył wszystkie powody wykluczenia/odrzucenia.

Jeżeli pominiesz choćby jeden z nich – najpewniej przegrasz. Izba uzna bowiem, że ta pominięta przesłanka wykluczenia/odrzucenia uprawomocniła się i nawet, jeżeli Twoje zarzuty są słuszne i tak podlegasz wykluczeniu/odrzuceniu.

W konsekwencji stracisz cenny czas i pieniądze (wpis oraz ewentualne koszty pełnomocnika, którego przy kolejnej okazji warto wymienić).

Maciej Lubiszewski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: