O przesłankach wykluczenia w Finansach Komunalnych

Maciej Lubiszewski02 kwietnia 2019Komentarze (0)

Wszedłem dziś na stronę internetową Finansów Komunalnych – czasopisma naukowego Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Redakcja zamieściła na niej zawartość numeru kwietniowego, w którym znalazł się mój tekst pt. „Zakres obowiązywania przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego implikacje dla mechanizmu self-cleaning„.

Jak się okazuje, niektóre przesłanki obowiązują jedynie w danym postępowaniu i nie mają wpływu na sytuację wykonawcy w innych postępowaniach. Określiłem je jako przesłanki indywidualne podmiotowo i przedmiotowo.

To z kolei wpływa na zakres zastosowania tzw. samooczyszczenia, ponieważ przy przesłankach indywidualnych, self-cleaning ma znaczenie tylko dla konkretnego postępowania.

Wszystkiego nie zdradzę. Odsyłam do FK 4/2109, który zapewne niedługo pojawi się w bazie LEX.

Maciej Lubiszewski

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: