rar zamiast zip

Maciej Lubiszewski04 maja 2022Komentarze (0)

Oto kolejne pytanie, które padło podczas szkolenia.

Jakie jest Pana zdanie na temat procedowania oferty skompresowanej w pliku rar a nie zip? Format rar nie występuje w załączniku do rozporządzenia. Jesteśmy w posiadaniu oprogramowania, które umożliwia nam procedowanie plików rar.”

Istotnie, rozporządzenie KRI nie wymienia formatu rar, mimo że jest to bardzo popularny format „paczek” plików.

Rozporządzenie wskazuje te formaty, które musi obsługiwać instytucja publiczna. Nie oznacza to jednak, że oprogramowanie tej jednostki nie może obsługiwać również innych formatów.

Wykonawca, który tworzy pliki w formacie spoza rozporządzenia KRI bierze na siebie ryzyko, że zamawiający nie będzie w stanie takich plików otworzyć.

Natomiast, jeżeli zamawiający ma odpowiednie oprogramowanie, to powinien z niego skorzystać. Tak powinien postępować zamawiający, którego pracownik zadał to pytanie.

Odrzucenie oferty (art. 226.1.6 Pzp) będzie możliwe dopiero, gdy zamawiający wykaże, że nie miał technicznych możliwości zapoznania się z treścią oferty.

Maciej Lubiszewski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: