Sobota czyli poniedziałek – cd.

Maciej Lubiszewski30 kwietnia 2015Komentarze (1)

Jakiś czas temu napisałem o ciekawej metodzie liczenia terminów do wniesienia odwołania. Jeżeli termin ten przypadał na sobotę, to odwołanie można było wnieść w poniedziałek.

Taką – jakże liberalną – wizję roztoczył nie byle kto, bo Wiceprezes UZP.

Sformułowałem wówczas pewne wątpliwości co do tego pomysłu. Napisałem wręcz, że poczekam na pionierów i zobaczę co na to KIO.

Kilka dni temu rozmawiałem z kimś.

Z kim?

Nie zdradzę. Chyba że na torturach.

Z wiarygodnego źródła wiem, że KIO zdecydowała, iż pozostaje przy dotychczasowych regułach liczenia terminów…. do czasu zanegowania tych reguł przez sąd okręgowy.

Nie lubię dotychczasowych reguł. Terminy są i tak zbyt krótkie.

Ale podoba mi się stanowisko KIO.

W państwie prawa (nie śmiej się!) sprawy tego typu powinny być załatwiane przez ustawodawcę lub przez sąd. Ale nie przez Wiceprezesa UZP. Piszę to mimo wielkiego szacunku i sympatii dla Pana Dariusza Piasty.

Żałuję tylko, że stanowisko KIO nie zostało upublicznione.

Sprawa pachnie klinczem podobnym do sporu o udostępnianie wiedzy i doświadczenia przez podmiot trzeci.

Liczę, że przy pierwszej nadarzającej się okazji, Prezes UZP (którego nie ma) zaskarży stosowne rozstrzygniecie Izby a sąd okręgowy (a jak trzeba to i Najwyższy) sprawę rozstrzygnie.

Tyle, że do tego potrzeba śmiałka, który wniesie odwołanie w poniedziałek zamiast w piątek.

Mi jakoś szkoda wpisu…

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

piątek 22 maja, 2015 o 15:14

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: