Sobota jak niedziela – nareszcie!

Maciej Lubiszewski26 marca 2016Komentarze (0)

Wielka Sobota przypomina nieco niedzielę – choćby tym, że masy ludzi odwiedzają kościoły.

Ale ja nie o tym

Kolejna zmiana, o której chcę napisać ma polegać na wprowadzeniu do art 14 ustępu 2 w brzmieniu: „Jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.”

Mówiąc po ludzku, sobota ma być traktowana tak samo jak niedziela.

Być może pamiętasz, że jakiś czas temu Urząd Zamówień Publicznych próbował przekonywać, że ta reguła obowiązuje na gruncie aktualnie obowiązującego prawa.

Nie przekonał.

Tu konieczna jest regulacja ustawowa, a nie pisemko Prezesa.

Mam nadzieję, że ten przepis zostanie uchwalony. Zbyt często diabelnie krótki, pięciodniowy termin kończył się w sobotę 🙂

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: