Zespół osób zwany zespołem

Maciej Lubiszewski30 marca 20162 komentarze

Tytuł brzmi jadowicie, ale jadu we mnie nie ma za grosz.

Pomysł wprowadzenia zespołu, który nadzorowałby realizację zamówienia publicznego, w skład którego wchodzić mają członkowie komisji przetargowej zakończonego postępowania jest znakomity. Wierzę, że taki zespół w o wiele większym stopniu przyczyni się do podniesienia jakości wykonawstwa niż najbardziej wydumane projakościowe kryteria oceny ofert.

Pamiętam pewien bardzo ciekawy tekst opublikowany w jednym z pism branżowych, którego Autorka zwracała uwagę, iż zamawiający powinien dochować należytej staranności nie tylko w trakcie postępowania, ale również na etapie realizacji zamówienia publicznego.

Do tego naturalnie nie potrzeba ustawy, ale projekt art 20a PZP może wielu zamawiających zainspirować, by takie zespoły powoływać.

A dlaczego tylko „zainspirować”?

Ponieważ powołanie zespołu będzie obowiązkowe wyłącznie w zamówieniach na usługi i roboty budowlane o wartości powyżej 1 mln EURO.

Ale kto zamawiającemu zabroni powołać taki zespół w przy okazji innych zamówień?

Mam nadzieję, że nikt.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Adrian 25 lipca, 2016 o 09:33

Ostatecznie zespoły zaczynają działać od 1 stycznia 2017.

Odpowiedz

Maciej Lubiszewski 25 lipca, 2016 o 09:56

Oj, chyba nieco później. Jest to jedyna zmiana, która wejdzie w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia, tj. 14 stycznia 2017 r.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: