Wpis od odwołania do KIO

Robert Jaroszewski03 grudnia 2014Komentarze (0)

Powracamy do szarej rzeczywistości po zadziałaniu systemu informatycznego w drugiej turze wyborów samorządowych 2014.

Zajmiemy się dziś przeznaczeniem wpisu od odwołania do KIO.

Co ciekawe królowa procedur, jaką jest procedura cywilna, milczy o naturze opłat sądowych, uznając pewnie rzecz za bezdyskusyjną – płacić trzeba i kropka.  Wiadomo, jest to „cena” za rozpoznanie sprawy sądowej.

Wpis od odwołania do KIO doczekał się prawem opisanego rozliczenia.

Zgodnie z przepisem wpis pokrywa wynagrodzenia, wydatki i opłaty UZP związane z organizacją i obsługą postępowań odwoławczych, archiwizacją dokumentów oraz szkoleniami członków Krajowej Izby Odwoławczej, przygotowującymi do należytego rozpoznawania odwołań, wynagrodzenie oraz zwrot kosztów poniesionych przez biegłych i tłumaczy oraz koszty przeprowadzenia innych dowodów w postępowaniu odwoławczym.

Powyższego wyjaśnienia dokonano pewnie dla tych, co to nie lubią biurokracji. Wpisy nie są małe i jak się okazało skutecznie chronią przed pieniactwem, ale o tym w kolejnym … wpisie.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: