Wykaz załącznikiem do umowy?

Robert Jaroszewski25 czerwca 2014Komentarze (0)

Zapytał nas czytelnik, czy dokumenty typu wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, muszą automatycznie stać się załącznikiem do umowy i co w przypadku zmiany osób z wykazu na etapie wykonania umowy?

Odpowiem następująco: dobrze jest, aby treści z wykazu zostały przejęte do umowy, co oczywiście może nastąpić w formie załącznika, choć automatyzmu tu nie ma. O tym generalnie pisał Maciej już tu.

A co w przypadku zmiany osób wymienionych w wykazie?

W interesie zamawiającego jest zabezpieczenie się przed takimi zdarzeniami, ale zamawiający powinien być życiowy i przewidzieć podobne sytuacje. Jeżeli mamy w wykazie Kowalskiego z imienia i nazwiska, a Kowalski pracę porzucił, czy się rozchorował to warto napisać, że tak samo odpowiedzialny (Nowak), z takimi samymi kwalifikacjami, doświadczeniem, wykształceniem, czy zakresem wykonywanych czynności, będzie mógł Kowalskiego zastąpić i tu: za zgodą zamawiającego; pod rygorem zapłaty kary umownej; czy wręcz z możliwością odstąpienia od umowy przez zamawiającego, etc. co tam jeszcze prawnik wymyśli.

Zmianę tych osób, szczególnie w przypadku zobowiązań trwałych, powinniśmy jednak przewidzieć, co oszczędzi nam wielu kłopotów, choćby dywagacji, czy jest to zmiana istotna czy nie.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: