Wyższe progi na artysty nogi.

Robert Jaroszewski04 września 2013Komentarze (0)

Pomimo moich wcześniejszych deklaracji, że nie czytam projektów ustaw do momentu ich wejścia w życie (kiedyś jedna ustawa skutecznie mnie ostudziła, gdyż to co wyniesiono do rangi prawa, wyglądało zupełnie inaczej niż wniesiono), zajrzałem do druku 1638 i zawartej w nim inicjatywy rządowej, dotyczącej kolejnych zmian PZP, jak to opisano wychodzących naprzeciw oczekiwaniom środowisk naukowo-badawczych oraz kultury i sztuki.

Tak się składa, że w życiu zawodowym oba środowiska są mi dobrze znane.

Moja generalna uwaga jest taka, że działy zamówień publicznych na uczelniach publicznych zostaną odchudzone (oczywiście z obowiązków), a gaże artystów na publicznych koncertach wzrosną, no i oczywiście nastąpi wysyp artystów zagranicznych.

Na pewno też, pochwały wymaga proponowana możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.

Swoją drogą PZP niedługo przejmie palmę pierwszeństwa wśród ustaw, objętych inicjatywami ustawodawczymi.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: