Zmiana umowy w przypadku zmiany płacy minimalnej

Maciej Lubiszewski19 listopada 2014Komentarze (0)

Jakiś czas temu pisałem o nowelizacji, która wprowadziła obowiązek uregulowania w umowie zasad zmian wynagrodzenia w przypadku zmiany płacy minimalnej.

Wówczas napisałem, że uregulowanie tej kwestii jest niemożliwe.

Parę dni później zaproponowałem swoim Studentom (bardzo ich lubię i szanuję – stąd ta wielka litera) przygotowanie projektu stosownej klauzuli umownej.

Jakiś czas temu otrzymałem taką oto propozycję:

Projekt klauzuli umownej dotyczącej zmiany wynagrodzenia

Zaniepokojonym wyjaśniam, że nazwisko Studentki publikuję za jej wiedzą i zgodą. Czyniąc to chcę pokazać, że są wśród nas młodzi ludzie, którzy potrafią i którym się naprawdę chce.

Pomysł oparcia się na wiedzy biegłego rewidenta jest dobry. Zamawiający zapewne nie byłby w stanie samodzielnie ustalić, jaki wpływ ma zmiana płacy minimalnej na wysokość wynagrodzenia wykonawcy.

Od siebie dodałbym jedynie, że warto w tej klauzuli rozstrzygnąć dwie dodatkowe kwestie: kto wybiera biegłego i kto za niego płaci.

Myślę, że warto z tej propozycji skorzystać.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: