Nowelizacja specustawy o koronawirusie

Maciej Lubiszewski31 marca 2020Komentarze (0)

Urząd Zamówień Publicznych powiadomił o uchwaleniu nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Zmieniono nieszczęsne „towary” na „dostawy”. Pisałem o tym, że te „towary” mogą zamawiajacemu odbić się czkawką, gdy trafi na upierdliwego kontrolera

Stworzono przepisy ułatwiające wprowadzanie zmian do umów. W wyniku ich zastosowania zamawiajacy ma uzyskać solidną podkładkę pod zmianę umowy, co ma mu ułatwić decyzję.

Wreszcie nowelizacja zawiera normy dotyczące funkcjonowania KIO i postępowań kontrolnych prowadzonych przez Prezesa UZP.

Omówienie zmian i linki do ustawy i odpowiednich jej przepisów są tu.

Maciej Lubiszewski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: