Myślę, że wielu osobom, które tu zaglądają nie trzeba przedstawiać Pana doktora Ewarysta Kowalczyka – znawcę prawa zamówień publicznych oraz prawa finansów publicznych związanego z Uniwersytetem Zielonogórskim.
Ewaryst Kowalczyk, Pozaustawowe zamówienia publiczne
W 2021 r. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne wydało książkę Ewarysta pt. Pozaustawowe zamówienia publiczne.
Temat tzw. zamówień regulaminowych spędza sen z powiek wielu praktykom. Jestem przekonany, że książka wyjaśni niejedną wątpliwość i powinna zagościć na półce każdego, kto interesuje się problematyką zakupów publicznych.
Osobiście wolę wydania papierowe, mogę po nich pisać, rysować. Często korzystam też z przyklejanych, wielokolorowych zakładek. Takich konserwatystów jak ja, zachęcam do zakupu tej książki w wersji drukowanej.
Pozostałych, jak również tych, którzy chcieliby zapoznać się z treścią książki jeszcze przed zakupem, zapraszam do pobrania darmowej, pełnej wersji książki. Wystarczy kliknąć w ten link.
Podejrzliwych uspokajam: to nie jest żaden trick 🙂 Nikt od Was nie zażąda żadnych danych, lajków, subów itp. Otwarty dostęp w czystej postaci – tak powinna funkcjonować nauka utrzymywana ze środków publicznych.
Miłej i pożytecznej lektury.
–Maciej Lubiszewski–
***
Dokument rejestrowy w postępowaniu
Zamawiający mają niekiedy wątpliwości, w jaki sposób sprawdzać umocowanie osoby, która podpisała ofertę do reprezentowania wykonawcy.
Takie umocowanie może wynikać z dokumentu rejestrowego lub z pełnomocnictwa. Zajmijmy się tym pierwszym.
Kiedyś w tym celu zamawiający wprowadzali do prowadzonych postępowań podstawę wykluczenia dotyczącą upadłości. Dokumentem, który tę podstawę weryfikował był bowiem odpis lub informacja z KRS/CEIDG [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }