Warunki udziału w postępowaniu

Maciej Lubiszewski14 listopada 2023Komentarze (0)

Parę dni temu Urząd Zamówień Publicznych opublikował kilkudziesięcio-stronnicowe opracowanie pt. Określenie i weryfikacja spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Jest ono dostępne za darmo na stronie UZP.

Dla ułatwienia podaję bezpośredni link do pliku.

Piszę o tym z dwóch powodów.

Warunki udziału w postępowaniu – merytoryczne materiały, które mogą Ci pomóc w trakcie udzielania zamówień

Po pierwsze, warto przypomnieć, że Urząd Zamówień Publicznych staje na uszach (znam tych ludzi i wiem, co piszę), aby udostępnić jak najwięcej merytorycznych materiałów, które mogą być bardzo pomocne przy wykonywaniu codziennych obowiązków związanych z udzielaniem zamówień.

Przez kilka lat UZP realizował duży projekt pt. Profesjonalizacja kadr w zamówieniach publicznych.

Wiem, bo miałem przyjemność brać w nim udział, prowadząc kilkanaście szkoleń online oraz przygotowując jeden materiał – co nas prowadzi do drugiego powodu.

Po drugie, tak sią akurat składa, że jestem autorem tego opracowania, które podlinkowałem na początku.

>>>Zapoznaj się ze schematem, dzięki któremu raz a dobrze zapamiętasz kolejność czynności podejmowanych w postępowaniu: Schemat przetargu

A ponieważ niekiedy uprawiam na tym blogu samochwalstwo, to i tym razem informuję, linkuję i zapraszam do lektury.

Więcej materiałów, które powstały w ramach tego projektu można znaleźć tutaj.

Najbardziej znany jest oczywiście komentarz do PZP. Jest też platforma e-learningowa i wiele innych.

Wchodźcie i korzystajcie, bo naprawdę warto.

Maciej Lubiszewski

***

Warunki udziału w postępowaniu bez dokumentu

Podczas szkolenia ktoś zapytał: A czy zamawiający może postawić warunek udziału w postępowaniu i nie żądać podmiotowego środka dowodowego na potwierdzenie spełniania tego warunku?

Mało to sensowne, ale może.

Przepisy Pzp wyraźnie rozróżniają sytuacje, w których zamawiający żąda od przypadków, w których zamawiający może żądać [Czytaj dalej…]

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: